سلام و عرض ادب. امیدوارم شاد و سرزنده باشین. 3-4 روز بود که یه پروژه رابط کابری دستم رو واسه بروز کردن وبلاگ بسته بود و بالاخره تونستم از دستش خلاص بشم فعلاً (بزودی تصاویری ازش میذارم).

امروز می خوام در مورد اون چیزایی که خدمت سربازی به آسونی آب خوردن ازم گرفته و همچنین منم به سختی ازش گرفتم باهاتون صحبت کنم. پس برین ادامه مطلب که کلی حرف دارم :)


چیزی که خدمت سربازی باعث شده از دست بدمش

تقریباً 3 سال پیش بود که پروژه ای به اسم جیب رو استارت زدم با آقا مجتبی (همونی که بازی Collpase رو باهاش ساختیم) و بخش بانک اطلاعاتی و کد زدناش کلاً افتاد گردن این دوست عزیزم و منم بخش رابط کاربریش رو به عهده گرفتم. از اونجایی که کدزدن وقت گیره و نسبت به رابط کاربری زیاد وقت میبره متاسفانه تا 15 درصد پروژه فقط کدنویسی شده ولی رابط کاربری جیب با پیشرفت 60 درصدی تا اینجای کار روبرو بوده.


امسال بعد اتمام خدمت سربازی (شهریور 93) دوباره خواستیم استارت ادامه پروژه جیب رو بزنیم که مشکلات جدیدی گریبانگیرمون شد ، من جمله : شروع کلاس های دانشگاهی مجتبی و رفتن من دنبال کار به این ور و اونور و یه مشکل سِمِج دیگه که مچ نشدن Sqlite با ویژوال استودیو 2013 بود.

حالا نتیجه میگیریم اگه خدمت سربازی نبود تو این 3 سال حتماً یه نرم افزار مالی خوب روانه بازار کرده بودم و شاید هم مجبور نبودم پی کار از خونواده دور بشم.


تصاویری از پروژه شکست خورده جیب رو براتون اینجا گذاشتم و لازمه اینرو هم متذکر بشم که رابط کاربری با تکنولوژی Wpf طراحی شده

صفحه لوگیننمونه هایی از صفحه نخستصفحه نمایش امورات مالی خانوار


منوی تنظیمات مختصر نرم افزار
صفحه مدیریت کاربران


و اما میرسیم به چیزی که من از خدمت سربازی به سختی گرفتم

خدمت سربازی با همه سختی هایی که داره کوله باری از تجربه ست واسه آدم. شاید خیلی هاتون با نظر من موافق نباشین ولی هر چیزی هر چند هم بد باشه یه مزایایی حتماً به همراه داره.

یکی از تجربیاتی که من تو این دوران کسب کردم شناخت بهتر افراد و به عنوانی زندگی در اکثر شرایط بود. آدم وقتی میره خدمت سربازی همه نوع آدمی توش هست و مجبوره باهاشون وفق بشه وگرنه تا اتمام خدمت باید هر روز تو عذاب باشه.


از سمت راست : خودم - دوست سربازی و بازم دوست سربازی :)

کلاً همین "شناخت بهتر افراد و آموزش زندگی تو اکثر شرایط" واسم خیلی مهم بود که با سختی هایی که این دوران داشت تونستم یاد بگیرم. درضمن دوستای خدمت با دوستای دوران بچگی زمین تا آسمون فرق دارن و تفاوتشون تو مرامشون و هوای هم رو نگه داشتنه ;)


این بود تمام حرف من

امیدوارم خوشتون اومده باشه :)