سورس کدی از ویژگی چند نخی (Multithreading) در سی شارپ. سلام می کنم به همه دوستان. این روزا کم وقت می کنم تو سایت پست بدم دلیلش هم پروژه‌ی پایان ترممه که باید تا بعد عید آمادش کنم و از بابت تاخیرات انتشار مطالب تو سایت از همتون عذر می خوام. امروز هم با یه پروژه از ویژگی چند نخی تو سی شارپ خدمت شما هستم.

چند نخی یا Multithreading از زبان ویکیپدیا

توانایی یک برنامه در تقسیم شدن به چند ریسه (زیربرنامه) است که می‌توانند جداگانه و در عین حال همزمان توسط رایانه اجرا شوند. یک رایانه چندپردازنده می‌تواند همزمان دو یا چند ریسمان را اجرا کند که به معنی اجرای زودتر کل برنامه نسبت به رایانه تک‌پرداز است. بر روی یک رایانه تک‌پردازنده یک برنامه چند ریسمانی زودتر اجرا نمی‌شود اما یک نرم‌افزار کاربردی چندریسمانی ممکن است با کاربر اندرکنش بیشتری داشته باشد زیرا چندین فعالیت در نرم‌افزار همزمان اجرا می‌شوند. نرم‌افزارهای سنتی تک‌ریسه‌ای بر روی سیستم‌های چندپردازنده سریع‌تر اجرا نمی‌شوند زیرا ان نرم‌افزارها در هر زمان می‌توانند تنها یک پردازنده را به کار بگیرند.

تو این پروژه یه حلقه وجود داره که ۳۰۰۰ تا رکورد رو تو کنترل DataGrid اضافه می کنه و برای اینکه ثبت این تعداد رکورد تو کنترل چند ثانیه طول می کشه پس باید کاربر رو از شروع و اتمام این عملیات آگاه کرد. برای آگاه کردن کاربر هم از یه کنترل لودر استفاده شده که تو تصویر زیر مشاهده می کنید.


دریافت
حجم: 71.7 کیلوبایت