سلام . در این مقاله می خواهیم طریقه فعال‌سازی لایسنس یا مجوز نرم افزار ویژوال استودیو ۲۰۱۲ برای توسعه دهندگان را شرح دهیم . ابتدا به  طور مختصر و مفید به معرفی اجمالی ویندوز ۸ مدرن می پردازیم تا مقدمه ای بر این مقاله باشد.

اگر شما هم با ویندوز جدید مایکروسافت یعنی ویندوز ۸ مدرن کار کرده باشید حتماً از حذف منوی شروع آگاهی کامل دارید و میدانید که به جای این منوی کاربردی رابط جدیدی به نام مدرن افزوده شده. شاید اوایل کار کردن با این رابط (مدرن) برای اکثر شما کمی مشکل باشد و حتی مجبور به ترک این ویندوز باشید که به نظر بنده این امری عادی محسوب می شود . اما اگر شما یک توسعه دهنده بروز نرم افزار باشید حتماً آشنایی با این رابط برای شما جذاب خواهد بود تا بتوانید از نقاط ضعف و قوت نرم افزارهایش مطلع شوید و شروع به تولید نرم افزار برای این ویندوز بکنید.

با ورود ویندوز ۸ مدرن شرکت مایکروسافت نسخه جدید نرم افزار ویژوال استودیو ۲۰۱۲ را رونمایی کرد که مخصوص ویندوزهای ۷ و ۸ و ویستا بود . به خاطر امکانات جدید ، بروزرسانی های مختلف و ابزارهای مخصوص توسعه‌ی نرم افزار های ویندوز ۸ که در آن تعبیه شده بود اینبار ویژوال استودیو ۲۰۱۲ کاملاً متفاوت تر از دیگر محصولات مایکروسافت بود . این ابزارها به برنامه نویسان این امکان را می داد تا بتوانند نرم افزارهای خود را برای این سبک جدید تولید کنند . اما با توجه به محدودیت هایی که در این نرم افزار وجود داشت توسعه دهندگان ویندوز ۸ نمی توانستند پروژه های مخصوص رابط مدرن را ایجاد کنند. برای اینکار می بایست یا لایسنس ویژوال استودیو ۲۰۱۲ را از سایت مایکروسافت خریداری می کرد و یا از لایسنس ۳۰ روزه آن استفاده می کرد.

در این آموزش هدف ما معرفی روشی برای فعال سازی لایسنس ۳۰ روزه نرم افزار ویژوال استودیو ۲۰۱۲ می باشد. پس با ما همراه باشید.

موارد مورد نیاز:

  1. نرم افزار ویژوال استودیو ۲۰۱۲ که بر روی ویندوز های ویستا ، ۷ و ۸ نصب شده باشد
  2. دسترسی به اینترنت
  3. حساب کاربری در سرویس Hotmail

مراحل فعالسازی:

۱- ابتدا نرم افزار ویژوال استودیو ۲۰۱۲ را باز کرده و گزینه New Project را انتخاب می کنیم . در کادر باز شده طبق تصویر زیر یک پروژه خالی از نوع ویندوز استور گزیده و روی دکمه Ok فشار می دهیم .

۲- به محض ایجاد پروژه کادری ظاهر می شود که در اینجا باید روی دکمه I Agree کلیک کنید تا به مرحله بعدی بروید . در این مرحله باید نام کاربری و رمز عبور اکانت هاتمیل خود را وارد کنید و Sign in را فشار دهید تا مراحل فعال سازی لایسنس تمام شود.

۳- در مرحله‌ی آخر نیز پیام زیر مبنی بر اتمام فعالسازی به شما نشان داده می شود که بعد از مشاهده آن را Close کنید.

کار فعال سازی تمام است . حالا می توانید با خیال راحت از همه‌ی امکانات این نرم افزار به ویژه ابزارهای تولید نرم افزارهای ویندوز ۸ استفاده کنید. درضمن باید یادآور شوم که بعد از مدت ۳۰ روز این عمل باید از نو اجرا شود .
اگر مشکل یا سوال دیگری در این مورد بود می توانید در قسمت نظرات مطرح کنید.
یاعلی